Header Image

Alice Lilja ♥

25 årig tvåbarnsmamma med en förkärlek till inredning, fotografering, blommor och bubbel ?

I sin lekhörna

Publicerad,


Godmorgon! ? Idag är tisdag, och vi klev upp vid halv 8 efter en väldigt bra natt. ? Efter att ha sovit lite dåligt i ca en vecka, så har dom två senaste nätterna varit som vanligt. Väldigt skönt! Men jag är rätt säker på att de dåliga nätterna har berott på tänder som är påväg upp. ? Man ser att framtänderna där uppe strax kommer. ? 

Idag är planerna att tvätta, vika in klar tvätt, diska, förbereda mat, handla, få besök av Cornelias morbror och sen ska jag och Linus klippa oss i eftermiddag. ? Så idag har vi ganska mycket att stå i. Men det är kul, då går dagarna fort. ? Sen ska jag försöka fota lite kläder också, som både jag och Cornelia har fått hem. ?

KRAM. ?

6 Kommentarer

  1. Hej! Vi ska åka till kanarieöarna med vår 8mån tjej,inte skulle du kunna skriva ett inlägg om vad som behövs ta med o andra tips&råd? Ni som varit med er tjej. Skulle va så tacksamt! Sen också, var ni nöjda med er resevagn?

  2. Så söta bilder! Hon ser så lycklig ut! <3

  3. vilken fin lekhörna hon ser ut att ha 😀

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *